Close

Semra Somersan1944'te Ankara'da doğdu. 1967'de Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü bitirdikten sonra ABD'de doktora yapmak üzere Fulbright bursu kazandı. 1974'te The Ohio State Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji, 1976 yılında Antropoloji masterı ve 1981'de de doktora yaptı. ABD'de iki yıl misafir öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra Türkiye'ye döndü.

Önce Nokta Dergisi, ardından Cumhuriyet gazetesinde araştırmacı gazeteci olarak çalıştı. Bu dönemde, biri Nokta dergisinde, Amerika'da yasaklı kimyasal maddelerin Türkiye'de insanlar üzerinde ilaç olarak denenmesi ile ilgili ortak çalışması, diğeri de Cumhuriyet gazetesinde, Türkiye'ye zehirli atık ithali ile ilgili araştırmacı gazeteciliği nedeniyle iki ulusal gazetecilik ödülü aldı. On yıla yaklaşan gazetecilik dönemi sonrasında, 2000 yılında üniversiteye girdi.

Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünde yardımcı doçent olan Semra Somersan'ın Metis Yayınevi tarafından 1993 yılında basılmış, Türkiye'de Çevre ve Siyaset kitabının yanısıra pek çok dergi ve gazetede yayımlanmış makaleleri var.

Sırala
Toplam kitap sayısı: 1

Sosyal Bilimlerde Etnisite ve Irk

14,00 TL
10,50 TL
İndirim: % 25

  
Toplam kitap sayısı: 1