Close
Microcosmographia Academica Bir Genç Üniversite Politikacısına Kılavuz  Üniversite Sorunları resmi
Kargo

Microcosmographia Academica Bir Genç Üniversite Politikacısına Kılavuz Üniversite Sorunları

ISBN/SKU: 9756857722

Fiyat: 8,00 TL
Fiyatınız: 6,00 TL
İndirim: % 25
:


İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, üniversite ve akademik dünyanın tarihini, toplumla olan ilişkilerini ve bunların yarattığı sonuçları inceleyen eserlerin yeralacağı yeni bir diziye başlıyor. Bu dizide yeralacak kitaplar, üniversite ve yüksek öğrenim kavramını yorumlayan nitelikler taşıyacak ve akademik dünyamıza önemli katkılarda bulunacaktır.

Francis MacDonald Cornford

1847'de İngiltere'de doğdu. Cambridge Üniversitesi'nde Antikçağ Felsefesi profesörü olarak görev yaptı. Aynı üniversitedeki Trinity College'da da öğretim üyeliği yapan Cornford, özellikle Batı düşünce dünyası üzerine yaptığı çalışmalarla ünlüdür. Sanat çalışmalarıyla tanınan, müzik ve şiirle de uğraşan yazar, Charles Darwin'in torunuyla evliydi. Çevirisini yaptığı Platon'un Devlet kitabı halen İngiltere'de okullarda okutulan temel kitaplar arasında yeralmaktadır.

1943'te ölen Cornford, Microcosmographia Academica adlı küçük kitabında kendine özgü hicvinin de sınırlarını aşarak, başta üniversiteler olmak üzere tüm benzeri kurumların başına bela olmuş ataletin, yanlış işleyişin nasıl aşılacağını ve işlerin nasıl yoluna sokulabileceğini gösterir. Bu küçük kitap, Batı'da akademik dünyanın bir klasiği haline gelmiş bulunmaktadır.Bülten Üyeliği
E-posta adresi: