Close
Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu E-Ticaret Genişletilmiş 5. Baskı resmi
Kargo

Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu E-Ticaret Genişletilmiş 5. Baskı

ISBN/SKU: 9786053990888

Fiyat: 55,00 TL
Fiyatınız: 41,25 TL
İndirim: % 25
:


Prof. Dr Şule Özmen bu eserinde, yeni bir ticaret yolu olan e-ticareti, internet ve dijitalleşmenin iş hayatına yansımasını ele alıyor. E-ticaret, geleneksel iş modellerinden farklı bir girişimcilik yaklaşımı, farklı bir yapılanma gerektiriyor. Bir yol haritası çizme hedefinde olan kitap, bir e-iş modelini hayata geçirirken efsanelerle değil gerçeklerle yola çıkılmasını sağlıyor. Kitap, e-ticaret girişimciliğinden ve iş modellerinden e-ticaret stratejilerine kadar e-ticaretle kesişen tüm konuları kapsıyor. Akademik bir titizlikle ele alınan konular, aynı zamanda e-ticaret eğitimleri ve dersleri veren ve alan taraflar için bir kaynak kitap özelliği taşıyor.

 

Şule Özmen, yine teoriyle yetinmiyor. Derslerde öğrenileceklerin ötesinde “iş”e yarar bilgileri akademik titizlikle analiz ediyor. Çok kapsamlı konular içeren bu eser, farklı disiplinlerde oluşan önemli bir sektörel bilgi birikimini de yansıtmakta. Alanındaki en önemli referans kitaplardan biri, beyinlerimiz için gıda ve interaktif dünyaya ilişkin güvenilir bir yol haritası.

Serhat Akkılıç, Yönetici Ortak, Project House

 

Bilmediğiniz bir ülkede uçaktan indiniz, gideceğiniz yerin adını bile telaffuz edemiyorsunuz. Bir danışma arıyor gözleriniz, sorularınıza cevap bulmak için. İşte internet üzerinde bir yerlere yolculuk yapmaya ihtiyaç duyanlar başlangıçta aynı durumda kalabilirler. Elinizde yol gösterici bir kitap olursa nereden nasıl başlayacağınızı bildiğiniz gibi, kime hangi soruyu ne zaman sormanız gerektiğini de bilirsiniz. Sevgili Prof. Dr. Şule Özmen’in bu kitabı internet ülkesinde yolculuk yapacaklar için kılavuz olacak.

Burak Büyükdemir, Etohum Kurucusu

 

Şule Hocanın kitabını okurken en az on kez “keşke şu kitabı tish-o.com’un temelini atarken okusaymışım” dedim. Birçok konuyu uygulayarak, maddi ve manevi kayıplar vererek öğrendim. Ancak, Şule hocamın kitabı sizi bu kayıplardan kurtarıp çok daha hızlı yol almanızı sağlayacak. Genellikle teorilerden bahseden akademisyenlerin aksine, birebir piyasaya odaklandığınız ev işinizi hakkıyla yaptığınız için elinize sağlık Şule Hocam.

Fatih Demir, tish-o.com Kurucusu

 

Firmaların edindikleri tecrübeler en değerli varlıklarıdır, her girişimcinin hikâyesinde başarıların yanı sıra zorluklar, imkânsızlıklar ile bitmeyen bir mücadele vardır. Bu tecrübelerin hikâyesinin akademik bir göz ile incelenerek herkesin faydalanacağı bir yayın olarak bir araya getirilmesinden tüm girişimcilerin çok fayda göreceğini düşünüyorum.

Kaan Dönmez, hizlial.com Yönetici Ortak

 

Türkiye’de ve dünyada hızla büyüyen sektörlerden biri olan e-ticaret konusunda en kapsamlı kaliteli ve güncel içeriğe sahip bu kitabı öne çıkaran özelliği, Şule Hoca’nın akademik bakış açısıyla sektörün içinden verdiği örnekler. E-ticaret denince ilk akla gelen, olmazsa olmaz bir başucu kaynağı.

Ahmet Kırtok, EticaretMag.com ve Pradma Yönetici Ortak

 

Webrazzi organizasyonlarında her zaman ön koltuklarda yer alan Şule Hocamız, elinizde tuttuğunuz kitabın her yeni baskısında da sektörün içinden çok özel bilgileri genç nesillere aktarmak için yoğun bir çalışma temposuna giriyor. Ülkemiz ekonomisi için vazgeçilmez olan girişimcilik kültürü açısından e-ticaret bir lokomotif görevi görürken, özellikle genç girişimcilerin bu kaynağın her satırından faydalanması gerektiğine inanıyorum.

Arda Kutsal, webrazzi.com Kurucusu

 

Şule Özmen

Şule Özmen

Orta ve lise öğrenimini 1977 yılında TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Özmen aynı yıl girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden 1981 yılında mezun oldu. ODTÜ İşletme Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına, 1985 yılından itibaren Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde devam etti. 1991 yılında doktor, 1996 yılında doçent, 2002’de profesör oldu. 2009 Haziran ayında Marmara Üniversitesi’nden İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne geçti.
2003 yılında Birleşmiş Milletler Dünya Ticaret Örgütü (UNCTAD/WTO), Uluslararası Ticaret Merkezi, İşletme Yönetimi Geliştirme Bölümü (ITC/EMDS) E-Trade Bridge Programı’nda Danışman olarak görev aldı ve “e-Preparedness of Turkey” raporunu hazırladı. E-ticaret dersini ilk kez 1998-1999 akademik yılında M.Ü. İşletme Doktora programında, 2001 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA ve uzaktan MBA programlarında açtı. M.Ü. İngilizce İşletme Bölümü’nde görev yaptığı yıllarda İ.İ.B.F., İletişim Fakültesi ve farklı üniversitelerde E-Ticaret dersinin yanı sıra; Araştırma Yöntemleri, İşletme İstatistiği, Bilgisayar Uygulamaları derslerini vermiştir. Halen görev yaptığı İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA, e-MBA Türkçe, e-MBA İngilizce uzaktan eğitim programlarında “New Economy & E-Business” ve “Yeni Ekonomi ve Elektronik İşletme”, E-Commerce, Business Statistics, işletme lisans programında E-Commerce ve Research Methodology dersleri vermektedir. Ülkemizin çeşitli illerinde işletmelerin Bilişim Teknolojilerini ve E-ticaret uygulamalarını benimsemesi ve kullanması konusunda konferans ve seminerler vermektedir. Yeni e-uygulamalar, e-perakendecilik, müşteri ilişkileri yönetimi, etkileşimli pazarlama konularında çeşitli dergi ve sitelerde yazıları yayınlanmaktadır. Şule Işınsu Özmen evli ve iki çocuk annesidir. Şule Işınsu Özmen hakkında detaylı bilgiye kendi kişisel web sitesinden erişmek mümkündür. Kitabına ait eticaretkitabi.com blog sitesinden e-ticaret ile ilgili yenilikleri öğrencileri ve okuyucularıyla paylaşmaktadır.


www.suleozmen.com / www.eticaretkitabi.com
e-posta: sule.ozmen@bilgi.edu.tr
linkedin@suleozmen/suleozmenBülten Üyeliği
E-posta adresi: