Close
Avrupa Birliği’ne Giriş – Tarih, Kurumlar ve Politikalar resmi
Kargo

Avrupa Birliği’ne Giriş – Tarih, Kurumlar ve Politikalar

ISBN/SKU: 9786053992226

Fiyat: 38,00 TL
Fiyatınız: 28,50 TL
İndirim: % 25
:


Avrupa Birliği projesinin bir bütünleşme ve barış projesi olduğunu, aynı zamanda bu projenin ne sadece Brüksel merkezli ulus-üstü bir yönetişime ne de sadece ulusal yönetişime müsaade ettiğini, bunun tersine içinde bölgesel yönetişimi de bulunduran çok katmanlı bir yönetişim modelini benimsediğini hatırlatmak isteriz.

Bu yönüyle bakıldığında, AB’nin oluşum sürecinde bulunan siyasal, toplumsal ve iktisadi bir bütünü parçalamak niyetinde olmadığını vurgulamakta fayda var. Kaldı ki, AB projesi parçalanmaları ve bölünmeleri tasvip etmeyen bir projedir. Türkiye’de AB’nin ulusal yapılanmaları bölen ve parçalayan bir perspektife sahip olduğu yönünde değerlendirmelere sıkça tanık olunmaktadır. Elinizdeki bu kitap Avrupa Birliği tarihini, kurumlarını ve politikalarını ayrıntılarıyla anlatan ve ek okuma önerileri sunan bir Giriş Kitabı şeklinde tasarlanmıştır.

 

YAZARLAR: Emre Gönen, Senem-Aydın Düzgit, Yaprak Gürsoy, Durmuş Özdemir, Oral Erdoğan, Harry Tzimitras, Ayhan Kaya, Kerem Can Sanlı, Nihal İncioğlu, Burç Beşgül, Nuran Talu, Pınar Uyan Semerci, Ela Babalık Sutcliffe, Özge Onursal Beşgül, Mehmet Ali Tuğtan, Halil Güven, Doğan Güneş

Bülten Üyeliği
E-posta adresi: