Close
Bülten Üyeliği
E-posta adresi:
RSS

Haberler

VII. Yayıncılık Kurultayı Sonuç Bildirgesi - 30 Mayıs 2016 Pazartesi
Türkiye Yayıncılar Birliği’nin İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği “7. Türkiye Yayıncılık Kurultayı” 12-13 Mayıs 2016 Perşembe ve Cuma günleri İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü’nde yapıldı.
detaylar
Necip Fazıl Ödülü - 3 Kasım 2014 Pazartesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları'nın bir eseri daha ödüllendirildi!
detaylar
Çin'den Görünen Osmanlı - 16 Eylül 2014 Salı
Bu yıl 27-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında 21. Uluslararası Beijing Kitap Fuarı’na Türkiye Onur Konuğu olarak katıldı. Ülkemizin Onur Konuğu olması nedeniyle Türkiye’den Uluslararası Fuarlar Komitesi tarafından seçilen 22 yayınevi de Türkiye standında kendi standlarını açarak kitaplarını sergileme imkanı buldu. Bunlardan biri de Türkiye’den akademik yayıncılığı temsil eden İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ydı.
detaylar
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Shanghai Jiao Tong Üniversitesi’nin düzenlediği 2. Uluslararası Akademik Yayıncılık Forumu ile 2014 Uluslararası Beijing Kitap Fuarı'ndaydı - 9 Eylül 2014 Salı
Çin Halk Cumhuriyeti’nin önemli üniversitelerinden biri olan ve dünyada en iyi ilk elli üniversite arasında sayılan Shanghai Jiao Tong Üniversitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Akademik Yayıncılık Forumu’na İstanbul Bilgi Üniversitesi de davetliydi. Daha sonra, bu yıl 27-31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Türkiye'nin Onur Konuğu olduğu 21. Uluslararası Beijing Kitap Fuarı’nda Türkiye’den akademik yayıncılığı temsil eden İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’ydı.
detaylar
TÜBA Ödülleri - 5 Haziran 2014 Perşembe
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları'ndan çıkan iki esere daha TÜBA ödülü verildi...
detaylar
Ölümünün 90. Yılında Türk Kültürünün En Önemli Eseri Divânu Lugâti't-Türk'ü Günışığına Çıkaran Bir Kürt Aydını: Ali Emirî Efendi - 28 Mayıs 2014 Çarşamba
Bu yıl düzenlenen Diyarbakır 5. Kitap Fuarı'nda Fahri Aral'ın yönettiği, Kadri Yıldırım'ın da konuşmacı olarak katıldığı Alî Emiri Efendi paneli 20 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşti. Panel için Fahri Aral'ın Ali Emirî Efendi ve Dünyası'nı (Pera Müzesi, İstanbul 2010) kaynak olarak ele alıp hazırladığı metin Fuar kapsamında basılmıştır.
detaylar
VI. Yayıncılık Kurultayı Sonuç Bildirgesi - 26 Mayıs 2014 Pazartesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin birlikte düzenledikleri, “6. Türkiye Yayıncılık Kurultayı” 08-09 Mayıs 2014 Perşembe ve Cuma günleri İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü’nde yoğun bir katılımla yapıldı.
detaylar
VI. Yayıncılık Kurultayı - 12 Mayıs 2014 Pazartesi
İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Türkiye Yayıncılar Birliği’nin birlikte düzenledikleri, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Abdurrahman Arıcı, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Remzi Sanver ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Metin Celal Zeynioğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı “6. Türkiye Yayıncılık Kurultayı” 08-09 Mayıs 2014 Perşembe ve Cuma günleri İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü'nde gerçekleştirildi.
detaylar
İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları 2014 Uluslararası Londra Kitap Fuarı'nda - 16 Nisan 2014 Çarşamba
Her yıl nisan ayında düzenlenen ve dünyanın en büyük ikinci kitap fuarı olan 2014 Uluslararası Londra Kitap Fuarı’na, 470 kitaba ulaşan İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, her yıl olduğu gibi bu yıl da yerini aldı.
detaylar
2013’te Kitap Üretimi Yüzde 12 Arttı. Türkiye'de Kişi Başına 7,1 Kitap Düşüyor. - 9 Ocak 2014 Perşembe
Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ISBN Ajansı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü ve Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu’ndan (YAYFED) edindiği bilgilere göre; 2013 yılında Türkiye’de 47.352 çeşit (başlık) kitap yayınlandı.
detaylar
1 2 Sonraki